Pešbus

Na šoli bomo zopet izvajali projekt PEŠBUS, in sicer v tednu od 16. do 20. septembra 2019. Namenjen je predvsem učencem od drugega do petega razreda, ki bodo hodili peš v šolo v spremstvu odraslih po določenih poteh in urniku. Postaje bodo ustrezno označene. Z aktivno hojo v šolo bomo poskrbeli za dobro počutje, zdravje, druženje, krepitev samostojnosti in osveščanje o prometni varnosti.

Učenci so prijavnice prejeli. Vabljeni, v kolikor bi se še želeli vključiti kot pešpotniki (učenci) ali spremljevalci (starši, sorodniki).

Ines Sliško

Podporo in materiale za izvedbo Pešbusa in Bicivlaka nudi IPoP – Inštitut za politike prostora v okviru programa Aktivno v šolo, ki ga sofinancira Ministrstvo za zdravje RS in je del prizadevanj Dober tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.